Propagowanie projektu





Propagowanie projektu

Informowanie innych  instytucji oświatowych, dzielenie się z zatrudnionymi w nich nauczycielami  jest ważnym elementem realizacji projektu. We wtorek, 02.10.2018 na zebraniu Rady Pedagogicznej w Szkole Podstawowej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego zapoznamy obecnych nauczycieli o wdrażanym przez nas projekcie.
Przygotowaliśmy prezentację wykorzystując Spark Adobe.
 Znalezione obrazy dla zapytania spark adobe


BTW, bez poprzednich szkoleń na Malcie, pewnie stworzylibyśmy to w PP. 

Poniżej znajduje się link do prezentacji 

kliknij tutaj

Na posiedzeniu Rady Pedagogicznej w naszej zaprzyjaźnionej szkole przedstawiliśmy podstawowe informacje nt naszych projektów, odpowiadaliśmy na pytania obecnych nauczycieli i oczywiście zachęciliśmy do stworzenia grupy projektowej, która zajmie się naborem potencjalnych beneficjentów, stworzeniem Europejskiego Programu Rozwoju organizacji wysyłającej. Pan Dyrektor, Wiesław Tranbowicz wyznaczył P. Darię Szkuta do zbierania chętnych kandydatów.  

Zebranie roboczej grupy  projektowej odbyło się we wtorek, 16.10.2018r. W spotkaniu uczestniczyło 10 nauczycieli zainteresowanych udziałem w projekcie, w tym Zastępca Dyrektora, P. Katarzyna Wojciechowska. Zebrani nauczyciele byli zainteresowani Programem Erasmus + i są zdecydowani na udział w pracach aplikacyjnych. 

Podpisanie umów, rezerwacja lotów i hoteli

Wracając do prac projektowych w Liceum,  beneficjenci wypełnili Formularze Zgłoszeniowe, koordynator wraz z księgową przygotowali umowy dla wszystkich uczestników, zostały podpisane i przesłane do Fundacji oświadczenia. Po podpisaniu umów, na konta zostało przelane kwoty w wysokości 85,85% całej kwoty. Pozostałe środki beneficjenci otrzymają po wykonaniu dwutygodniowych mobilności, złożeniu raportów online, przedłożeniu faktury, certyfikatów i Europassów. W ciągu trzech dni od podpisania umów,  wypełniliśmy w aplikacji Mobility Tool formularze zgłoszeniowe naszych mobilności. Nieco bardziej pracochłonne było wypełnienie formularzy SL na stronie FRSE, ale wszystkie te działania zostały pozytywnie zakończone. Uruchomione środki finansowe pozwoliły na bukowanie lotów na Maltę i z powrotem, bukowanie hoteli, pierwszą ratę opłaty za kursy językowe i metodyczne. ETI Malta poprosiło o przedpłatę w wysokości Euro 1.000. Wszystko byłoby OK, gdyby nie niekorzystny przelicznik kursowy :( jednego z polskich banków. Nikt z nas nie ma konta walutowego. Zdecydowaliśmy się wykorzystać pobyt na Malcie na krótki, jednodniowy  wypad do Rzymu w środku naszego pobytu. Nauczyciel historii będzie naszym przewodnikiem. Z szóstki beneficjentów,tylko jedna osoba zwiedzała Wieczne Miasto. Będzie to wartość dodana naszego projektu.

Komentarze